KONST / Ramar / Ram 5624273
*
nr 562 4273
Ram
tidigt 1900-tal, 39x23
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 18:29:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 10:23:55
1
100 kr
21/1 18:59:19
2
200 kr
25/1 17:24:21
1
200 kr
26/1 08:18:27
1
250 kr
26/1 16:32:01
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
*
Ram
nr 562 4273
Ram
tidigt 1900-tal, 39x23
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 10:23:55 | 1 | 100 kr |
21/1 18:59:19 | 2 | 200 kr |
25/1 17:24:21 | 1 | 200 kr |
26/1 08:18:27 | 1 | 250 kr |
26/1 16:32:01 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:16 -
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47 -
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59